SIFIR LİYAKAT TAM BİAT..!

  • SIFIR LİYAKAT TAM BİAT..!

SIFIR LİYAKAT TAM BİAT..!

Bir şeye Sahip olmak değil, o şeye Layık olmak önemlidir..

Kurumlara yönetici olabilmenin kriterleri, birilerinin sendikalarına üyelik veya siyasilerin referansları olmamalı.

Birbirlerinden koltuk kapmaları için entrikalara girilmemeli ve bunları atayacaklarda buna seyirci olmamalı. Olmamalı ki; içinde bulunduğumuz durumdan çıkılsın ve kurumlar çalışılabilir, işlevi yüksek ve güvenilir yerler haline gelsin.

Sizden olmayanlara şans tanımayan tavırlarınızla kurumlarda güveni, çalışanlarda huzuru kaybettik.

Başka illerden ithal, bulunduğu ilin yapısını bilmeyen, çalıştığı kurumun hiçbir kademesinde idarecilik geçmişi olmayan veya okuduğu okul itibariyle aslanı kediye ezdiren sistem hiçbir zaman muvaffak olamamıştır.

Liyakati bir kenara bırakıp adamım sensin diyenlerle başlayan 2011 yılındaki Kamu Hastaneler Birliği fecaatinden 6 yılın sonunda vaz geçilmiş ama devletin uğratıldığı zararın hesabı hiç kimseye sorulamamıştır.

Adam kayırmanın, koltuk için takla atmanın, siyasilerin kapısında yatmanın kişiyi liyakatli yapmadığını, koltuklar büyüdükçe oturanların küçüldüğü dönem dönem görmekteyiz.

Oturduğu koltuğun hakkını veren idarecilerimizi bile dayısı kalabalık liyakatsizlere ezdiren, tepeden bakan tavırlarla yaptığı yanlışları görmeyen yöneticilerimizde çalışanların ahları vardır.

Özele ve yurt dışına zorunlu gidişler, emeklilik için gün sayışlar, kurum değiştirmek isteyişler keyiften değil bazı vurdumduymaz ve liyakatsiz yöneticiler yüzündendir.

Sağlıkta yaşanan sorunların neler olduğunu bilmeden yapılan tüm dokunuşlar sadece egoların tatminine ve kişisel menfaate fayda sağlar.

Her dönem burnunu idareci atama işlerine sokan sendikalar ve siyasetçiler şunu iyi bilmeliler ki; hak edenin hakkını etrafınızdakilere yedirmeniz size ahtan başka bir şey kazandırmayacaktır.

Çalışanlara uygulanan mobingler, üst perdeden bakmalar, geldiği yeri unutmalar, tehditler, oturduğu koltuğun altında ezilme göstergesidir.

Sıfır Liyakat Tam Biat sistemi artık gündemimizden çıkmalı, bu işin ya okulu ya da sınavı olmalı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlendi.