GÜLER YÜZ, SEVGİNİN ANAHTARIDIR..!

Sağlıkta çalışanına öncelik tanımayan ve her konuda olduğu gibi bu konuda da bizleri yok sayan sistemde birde eline yetki alınca kraldan daha fazla kral olan bazı çalışanlarımız var ki vay halimize.

  Sağlıkta çalışanlar olarak yoğunluk, yorgunluk ve tükenmişlik içerisinde kutsal görevimizi icra etmeye çalışırken sanırım bir şeyler elimizin altından kayıp gidiyor ve farkında olamıyoruz.

  Az kişiyle çok iş yapmak ve kar elde eden birer işletme duruma getirmek gayreti içerisindeki bir sistemle yönetilen kurumlarımızda huzur her kademede mumla aranır duruma gelmiş.

  Yönetimsel ve sistemsel sıkıntılarımıza birde gereğinden fazla iş yükü eklenince maalesef birbirimizden koptuk ve meslektaşlık, arkadaşlık, dostluk gibi duygularımızı bitirdik.

  Bunların üstüne birde şucu bucu gibi ayrışmamıza sebep olan siyasal ve sendikal farklılıklar eklenince muhabbetlerimize tuz biber ekmiş olduk.

  Her meslekte var olan ve gıpta ile baktığımız meslektaş birlikteliği maalesef bizlerde bitmiş durumdadır.

   Kendi kurumunda çalışan mesai arkadaşına bile yabancı olan, bir günaydını, tebessüm esirgeyen meslek gurubu haline gelmiş olmak son derece üzüntü verici bir durumdur.

    ‘’ Tebessüm bedavadır; vereni üzmez, alanı mutlu eder. ‘’

  Kendi kurumunuzda veya başka kurumdaki sağlıkta çalışana lütfen tebessümü ve hürmeti esirgemeyin, aile terbiyemiz ve mesleki etik kurallarımız bunu gerektirir. Unutmayınız ki dostluk ve iyilik baki, koltuk ve makam geçicidir.

  Size gelen sağlıkta çalışan arkadaşlara sakın sıradanlık muamelesi yapmayınız, sizlerden ya bir yol göstermenizi ister ya da varsa bir kolaylık ister, birde esirgemezseniz eğer tebessüm.

   Unutmayalım ‘’Ciddiyet prensiplerle olur, suratta ki ciddiyet suratsızlıktır.’’

   Sağlıkta çalışanına öncelik tanımayan ve her konuda olduğu gibi bu konuda da bizleri yok sayan sistemde birde eline yetki alınca kraldan daha fazla kral olan bazı çalışanlarımız var ki vay halimize.

  Meslektaşına bugün git yarın gel muamelesi yapan kim olursa olsun bilin ki sosyal tarafı bitmiş, kendi dünyasında yalnız ve oturduğu koltuğun egosunu yaşamaktadır.

  İnsan mutlu olduğu için tebessüm etmezmiş, tebessüm ettiği için mutlu olurmuş..


                                                                                                Metin ALTUNDAL

 

 

 

Bu içerik 1098 defa okunmuştur.

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmamış.

Tüm Sağlıkta Çalışanlar Derneği - Yorum Yaz

Haber bulunamadı!

Anlaşmalı Firmalar

Yek Eğitim Kurumları