BÜYÜK BALKAN TURU

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların
Buluşma Noktası Balkanların Kalbine yolculuk.

✅ BÜYÜK BALKAN TURU 
🔸8 Ülke 5 Başkent 23 Şehir❗
🔸03 - 11 Temmuz 2020
🔸8 Gün 7 Gece
🔹4*/5* Şehir merkezi oteller
📌Dubrovnik turu,
📌Ohrid tekne turu,
📌Blagay turu,
📌Savaş tüneli,
📌Sava ve Tuna nehri tekne turuları ücrete  DAHİLDİR
🔸7 Sabah kahvaltısı 
🔸7 akşam yemeği

- Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların
Buluşma Noktası Balkanların Kalbine yoculuk.

- 8 ÜLKE - 5 BAŞKENT - 22 ŞEHİR
Yunanistan - Makedonya - Arnavutluk - Karadağ - Hırvatistan - BosnaHersek Sırbistan - Bulgaristan

Kavaka - Selanik - Bitola - Resne - Ohrid - Struga - Tetova - Üsküp - Iskodra - Bar - Petrovaç - Budva - Kotor - HercegNovi -Trebinje - Dubrovnik - Mostar S.Bosna - Belgrad - Sofya - Plovdiv

Sizleri Belgrad'tan Saraybosna'ya ve Mostar'a, Travnikten Srebrenitzaya ve Poçitele, Ohrid'ten Üsküp'e, Selanik'ten Kavala'ya kadar, her adımında tarihi yaşayıp Osmanlı'ya dokunabileceğiniz heyecanlı bir yolculuğa davet ediyoruz...

✅1.GÜN: İSTANBUL – KAVALA
Gezimizin ilk günü, saaat 21:30'da Bursa ve istanbul'daki misafirlerimizi aldıktan sonra İpsala sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanmasi ardından Dedeagac , Gümülcine ve Iskece üzerinden Kavala`ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.

✅2.GÜN: KAVALA – SELANİK - ÜSKÜP
Kavala`ya varışımız ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabeyilerinin tadına bakmak icin mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrasi essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa süreli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik`e varışımıza müteakip panoramik sehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Üsküp'e hareket ediyoruz. Varışımız ardından Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır.

🔹Konaklama Üsküp otel Panoramika 4* 
🔹Sabah Kahvaltısı: Kavala’da dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
🔹Akşam yemeği otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
🔹Toplam Kat Edilecek Mesafe: 826 km
🔹Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

✅3.GÜN: ÜSKÜP – TETOVA–STRUGA – OHRİD
Sabah erken saatlerinde Üsküp'ten Ohrid'e hareket, yol üzerinde Tetova (Kalkandelen) ugruyoruz burada Alaca Camii ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Struga’yı panoramik olarak görerek Ohride varış. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. 1 saat sürecek Ohrid Gölü tekne turumuza müteakip otelimize hareket ediyoruz.

🔹Konaklama Ohrid otel Inex Gorica 5* vb.
🔹Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir
🔹Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacak tur ücretine dahildir
🔹Toplam Kat Edilecek Mesafe: 231 km
🔹Otele Giriş Saati: 19:00

✅4.GÜN: OHRİD – TİRAN – PODGORİCA - SUTOMORE
Sabah erken saatlerinde Ohrid’den Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turuna katılabilirler. (10€) Ohridden ayrilarak 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk`taki son duragimiz olan İşkodra`ya geçiyoruz. Panoramik olarak İşkodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını gördükten sonra Murigan uzerinden Avrupa`nin resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ`a geçiyoruz. Otelimize transfer.

🔹Kon.Sutomore Hotel sato 4* vb.
🔹Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir
🔹Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
🔹Toplam Kat Edilecek Mesafe: 263 km
🔹Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

✅5.GÜN: BAR - BUDVA
KOTOR - DUBROVNİK – TREBİNJE
Sabah kahvaltısı sonrası , ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan , muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola . Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek devam ederek Budva’yı panoramik olarak gördükten sonra Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden Öğleden sonra, Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman.Turumuzun ardından otelimize transfer.

🔹Kon. Trebinje otel leotar 4*/Nar otel 4*
🔹Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir .
🔹Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km
🔹Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

✅6.GÜN: POÇİTEL - BLAGAY – MOSTAR – SARAYBOSNA
Sabah kahvaltı sonrası Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitele ugruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından Blagay Turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Akabinde Mostara ulaşıyoruz, 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından SarayBosna`ya harket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkenti olmuş, 1914'te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan S.Bosna'da panoramik şehir turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmo politliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu gerçekleştiriyoruz.

🔹Kon.S.Bosna Holiday, Koncept Residence 4* 
🔹Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
🔹Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
🔹Toplam Kat Edilecek Mesafe: 269 km
🔹Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

✅7.GÜN: SARAYBOSNA – BELGRAD
Sabah kahvaltı sonrası savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi Turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrası Belgrad’a yola çıkış.Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır.

🔹Konak.Belgrad otel Amestardam/88 Rooms 4* vb.
🔹Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
🔹Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
🔹Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

✅8.GÜN: BELGRAD – SOFYA
Sabah kahvaltımız ardından panaromik şehir turu yapıyoruz, daha sonra Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği yeri de kapsayan Sava/Tuna nehri turumuzu gerçekleştiriyor akabinde Sofya'ya hareket ediyoruz, variş sonrasi panoramik şehir turumuza başlıyoruz, görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu,Arkeoloji müzesi,Eski Sofya Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer.

🔹Konaklama Sofya Novotel 4* vb.
🔹Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
🔹Aksam yemegi otelde alinacak olup tur ucretine dahildir
🔹Toplam Kat Edilecek Mesafe: 393 km
🔹Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 20:00

✅9.GÜN: SOFYA–PLOVDİV–İSTANBUL-BURSA
Sabah kahvaltimiz ardindan Filibe’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, , Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Serbest zaman’ın ardından İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

🔹Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
🔹Toplam Kat Edilecek Mesafe: 668 km
🔹Tahmini olarak İstanbul'a Gümrük geçiş süresine bağlı olarak saat 21:00, Bursa'ya ise saat 23:00 sıraları giriş olacaktır.


👍İki yada 3 kişilik odada kişi başı : 460 €
👍Çocuk 3-11 ( 2 yetişkin yanında) : 385 €


✅Fiyata Dahil Olan Hizmetler
🔸Lüks otobüsle ulaşım
🔸Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
🔸* 4* ve 5* Otellerde 1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Podgorica veya Çevresi , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Sofya ile toplam 7 Gece Konaklama .
🔸Açık büfe 7 sabah kahvaltısı
🔸Açık büfe veya set menü 7 akşam yemeği
🔸Bazı şehirlerde alınan mecburi rehberlik hiz.
🔸Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
🔸Şehir Vergileri
🔸Gümrük Vergileri
🔸Programda belirtilen panoramik şehir turları.
🔸Dubrovnik turu
🔸Ohrid tekne turu
🔸Blagay turu
🔸Savaş tüneli turu
🔸Sava ve Tuna nehri tekne turu
🔸Araç içi limitli su ikramı

✅Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
🔹Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
🔹Otelde alınan ekstralar.
🔹Tüm kişisel harcamalar
🔹Ilk gün Kavala da verilen mola da alınan kahvaltı.
🔹Öğle yemekler
🔹MULTİ SCHENGEN VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
🔹Seyahat sağlık sigortası
🔹Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.

Bu içerik 704 defa okunmuştur.

Bu İçeriğe Henüz Yorum Yazılmamış.

Tüm Sağlıkta Çalışanlar Derneği - Yorum Yaz

Haber bulunamadı!

Benzer İçerikler

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ VE BATUM TURU
Bansko Kayak Turu
Bansko Kayak Turu
257 defa okundu.
Kapadokya Konya Turu
Kapadokya Konya Turu
247 defa okundu.
Advertisement

Anlaşmalı Firmalar

Yek Eğitim Kurumları